GOV.SI

Matej Marn

Matej Marn je rojen 18. marca 1977. Diplomiral je leta 2001 na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani.

Službovanje na Ministrstvu za zunanje zadeve Republike Slovenije je začel leta 2001 v Sektorju za sosednje države. Med septembrom 2002 in decembrom 2004 je vodil pisarno državnega sekretarja, med decembrom 2004 in julijem 2005 pa kabinet ministra za zunanje zadeve. Julija 2005 je postal vodja Sektorja za EU in namestnik političnega direktorja, decembra 2008 pa je bil imenovan za političnega direktorja, vodjo Službe za skupno zunanjo in varnostno politiko.

Med oktobrom 2012 in septembrom 2016 je bil napoten na Stalno predstavništvo Republike Slovenije pri OZN v New Yorku, kjer je bil do avgusta 2013 začasni odpravnik poslov, nato pa namestnik stalnega predstavnika.

Oktobra 2016 je bil imenovan za političnega direktorja / Generalnega direktorja za skupno zunanjo in varnostno politiko na Ministrstvu za zunanje zadeve RS.

Govori angleško, nemško in špansko. Je poročen in ima sina.